Dnia 2024-02-10 17:45 na obiekcie Van Donge & De Roo Stadion odbyło się spotkanie Excelsior kontra Twente - 0-3

W ostatniej kolejce Eredivisie drużyna Excelsior podejmowała na własnym stadionie ekipę Twente. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości rezultatem 0-3. Mecz odbył się w czwartek, 10 lutego 2024 roku o godzinie 17:45 na Van Donge & De Roo Stadion. Dla obu zespołów było to ważne starcie w 21. kolejce ligowej rywalizacji.

Mecz pomiędzy Excelsior a Twente zakończony zwycięstwem gości 0-3

Dnia 10 lutego 2024 roku na Van Donge & De Roo Stadion odbyło się starcie pomiędzy Excelsior a Twente w ramach Eredivisie. Sędzią głównym spotkania był Rob Dieperink z Holandii.

W pierwszej połowie Twente zdecydowanie narzuciło swój styl gry, co szybko zaowocowało bramkami. Już w 2. minucie D. Rots otworzył wynik spotkania, wykorzystując podanie od M. Vlapa. Trzy minuty później R. van Wolfswinkel podwyższył prowadzenie gości, a w 13. minucie powtórzył to osiągnięcie, tym razem zdobywając bramkę samodzielnie.

Excelsior próbowało odzyskać kontrolę nad meczem w drugiej połowie, ale ich wysiłki nie przynosiły oczekiwanych efektów. Gospodarze zostali ukarani żółtą kartką w 54. minucie, gdy Cisse Sandra sprokurował faul.

Chociaż atmosfera na stadionie była gorąca, to gospodarze nie potrafili odwrócić losów spotkania. Ostatecznie Twente sięgnęło po pewne zwycięstwo 3-0. Drużyna gości zapisała się również kartonikami, gdy w ostatnich chwilach pojedynku Joshua Brenet został ukarany żółtą kartką.

Excelsior ma teraz trudne zadanie przed sobą, czekają ich kolejne mecze z silnymi rywalami jak Sparta Rotterdam, Vitesse, oraz Fortuna Sittard. Z kolei Twente zmierzy się kolejno z Utrecht, GO Ahead Eagles oraz Vitesse.