Na stadionie Van Donge & De Roo Stadion miało miejsce spotkanie pomiędzy Excelsior i PSV Eindhoven: wynik 0-2

W ostatniej kolejce Eredivisie drużyna Excelsior podejmowała u siebie ekipę PSV Eindhoven. Mecz odbył się na Van Donge & De Roo Stadion w dniu 2 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00. Po zaciętej rywalizacji to goście z Eindhoven wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy 2:0. Wynik na przerwę pozostawał nierozstrzygnięty, ale w drugiej połowie PSV zdobyło bramki, zapewniając sobie trzy punkty w 28. kolejce ligowej rywalizacji.

Relacja z przebiegu meczu:

Excelsior podejmował na własnym boisku potężne PSV Eindhoven w ramach 28. kolejki Eredivisie. Mecz odbył się na Van Donge & De Roo Stadion, a sędzią głównym spotkania był Sander van der Eijk z Holandii.

Przez pierwszą połowę obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, ale żaden z zespołów nie potrafił pokonać bramkarzy. Wynik do przerwy pozostawał niezmieniony - 0-0.

W drugiej połowie PSV Eindhoven wziął sprawy w swoje ręce. W 58. minucie Mauro Júnior zdobył pierwszego gola dla gości, asystującemu J. Teze. Excelsior nie zamierzał się poddać, ale tylko 4 minuty później J. Bakayoko podwyższył prowadzenie dla PSV na 0-2, z asystą od M. Tillmana.

Mimo starań Gospodarzy, nie udało im się odrobić strat, a mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść ekipy z Eindhoven.

Julian Baas z Excelsior otrzymał żółtą kartkę w 22. minucie spotkania.

W barwach PSV Eindhoven żadnemu zawodnikowi nie pokazano żółtej kartki podczas meczu.

Następne wyzwania dla drużyn:

Excelsior w najbliższych meczach zmierzy się z FC Volendam, potem z silnym Ajaksem, a następnie z NEC Nijmegen.

PSV Eindhoven będzie miało kolejno do pokonania Vitesse, Heerenveen oraz Sparta Rotterdam.