Mecz AZ Alkmaar - Excelsior zakończony wynikiem 4-0

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na AFAS Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i Excelsior w ramach 25. kolejki Eredivisie. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, pokonując rywali 4-0, już po pierwszej połowie prowadząc 3-0. Spotkanie to dostarczyło wiele emocji i interesujących momentów dla kibiców obu drużyn.

Mecz: AZ Alkmaar - Excelsior 4-0

Data i godzina: 10 marca 2024, 11:15

Miejsce: AFAS Stadion

Liga: Eredivisie, kolejka 25

Sędzia Główny: Martin Van den Kerkhof (Holandia)

Sprawozdanie z meczu:

Wspaniała wiosenna aura towarzyszyła dzisiejszemu starciu na AFAS Stadion, gdzie gospodarze, AZ Alkmaar, podejmowali drużynę Excelsior. Od pierwszych minut spotkania widać było determinację obu zespołów, jednak to gracze AZ Alkmaar szybko przejęli inicjatywę.

13' GOOOOL! D. de Wit wpisuje się na listę strzelców, otwierając wynik meczu po pięknej asyście R. Bazoera - 1-0 dla gospodarzy!

15' I ZNOWU GOL! Tym razem to V. Pavlidis, który zwiększa prowadzenie AZ Alkmaar na 2-0 po świetnym podaniu od Y. Sugawary.

25' TRZECIA BRAMKA! S. Mijnans nie pozostaje w tyle i strzela trzeciego gola dla AZ Alkmaar, rozbudowując prowadzenie swojej drużyny.

Po pierwszej połowie wynik to 3-0 dla gospodarzy, którzy kontrolowali grę na każdym odcinku boiska. Po przerwie Excelsior starał się odwrócić losy meczu, lecz to AZ Alkmaar nadal dyktował warunki gry.

72' BRAMKA! S. Mijnans ponownie trafia do siatki, tym razem zamykając wynik meczu na 4-0. To jego drugie trafienie tego dnia i prawdziwy popis skuteczności.

W końcówce emocji nie brakowało, a ostatecznie zawodnicy Excelsior zdobyli żółtą kartkę po faulu popełnionym przez Siema de Moesa w 83. minucie.

Po pełnym zaangażowania starciu, AZ Alkmaar triumfuje 4-0 nad Excelsiorem, zdobywając cenne trzy punkty. Kibice mogą być dumni z postawy swoich ulubieńców, którzy zaprezentowali wysoką jakość gry i skuteczność. Następne wyzwania już czekają na obie drużyny w Eredivisie, gdzie AZ Alkmaar zmierzy się z FC Volendam, Vitesse i Heracles, natomiast Excelsior stanie do boju z Waalwijk, GO Ahead Eagles oraz PSV Eindhoven.