Spotkanie Excelsior kontra FC Volendam na obiekcie Van Donge & De Roo Stadion - końcowy wynik 4-0

W dniu 12 kwietnia 2024 roku na Van Donge & De Roo Stadion odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Excelsior i FC Volendam. Mecz zakończył się zwycięstwem Excelsior 4-0, z prowadzeniem 2-0 na przerwę. Spotkanie to odbyło się w ramach 30. kolejki Eredivisie, a jego pierwszy gwizdek zabrzmiał trzy dni temu o godzinie 18:00.

Excelsior 4-0 FC Volendam

W porywającym meczu piłki nożnej drużyna Excelsior podejmowała FC Volendam na Van Donge & De Roo Stadion. Spotkanie to odbyło się w ramach Eredivisie, a na murawie mieliśmy okazję obserwować występ sędziego głównego Danny'ego Desmonda Makkelie z Holandii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty.

Excelsior rozpoczął mecz z determinacją, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. W 41. minucie to L. Duijvestijn wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę A. Zagré. Kibice oszaleli z radości, a goście mieli trudności z odrobieniem straty. Mimo starań FC Volendam, to Excelsior potrafił skutecznie wykorzystać swoje okazje.

W 43. minucie sytuacja dla gości pogorszyła się, gdy L. Lamprou podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, a asystę zanotował T. Parrott. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 na korzyść Excelsior, co dawało im komfortową przewagę przed drugą częścią meczu.

Po przerwie goście starali się odrabiać straty, ale to Excelsior nadal dominował na boisku. W 55. minucie T. Parrott wpisał się na listę strzelców, asystując przy golu dla L. Duijvestijna. Sytuacja dla FC Volendam stawała się coraz trudniejsza, a gospodarze nie zwalniali tempa.

W 67. minucie to ponownie L. Lamprou, tym razem wspomagany przez M. Benitę, zdobył czwartego gola dla Excelsior, ustalając wynik na 4-0. Mecz dobiegł końca, a kibice mieli powody do radości z efektownego występu swojej drużyny.

W trakcie meczu padło wiele kartek. Żółte kartki otrzymali Mimeirhel Benita z Excelsioru w 26. minucie oraz Kenzo Goudmijn w 90. minucie. Natomiast w drużynie FC Volendam kartki żółte zobaczyli Oskar Buur (15'), Benaissa Benamar (30'), Safouane Karim (77', 90').

Nie obyło się również bez czerwonych kartek. W drużynie gospodarzy Troy Parrott został ukarany czerwoną kartką już w -5. minucie, co z pewnością wpłynęło na przebieg meczu. Natomiast dla FC Volendam w 90. minucie czerwoną kartkę otrzymał Safouane Karim, kończąc mecz przed czasem.

Po takim widowisku Excelsior może z zadowoleniem patrzeć w przyszłość. Ich najbliższe mecze z zespołami takimi jak Ajax, NEC Nijmegen oraz Heracles zapowiadają się interesująco. Natomiast FC Volendam będzie musiał podjąć wyzwanie przeciwko Sparta Rotterdam, Ajaxowi i Twente, mając nadzieję na lepszy wynik.