Dnia 2023-12-08 19:00 na stadionie De Grolsch Veste miało miejsce spotkanie Twente - Excelsior - 4-2

Mecz pomiędzy drużynami Twente i Excelsior zakończył się wynikiem 4-2. Po pierwszej połowie Excelsior prowadził 2-1. Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 w ramach 15. kolejki Eredivisie na stadionie De Grolsch Veste.

Treść artykułu

Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Twente a Excelsior był prawdziwym widowiskiem pełnym goli, emocji i kartek. Spotkanie odbyło się na stadionie De Grolsch Veste, a sędzią głównym był Ingmar Oostrom z Holandii. Ekipa gospodarzy odniosła zwycięstwo 4-2, po zaciętym pojedynku, który miał miejsce w ramach 15. kolejki Eredivisie.

Sprawozdanie z meczu

Zawodnicy Excelsior rozpoczęli mecz pełni determinacji i już w 9. minucie R. El Yaakoubi zdobył pierwszego gola dla gości. Następnie L. Lamprou podwyższył prowadzenie drużyny gości na 2-0 w 13. minucie. Pomimo starań Twente, to Excelsior kontrolował grę do ostatnich chwil pierwszej połowy.

Jednak tuż przed przerwą M. Ugalde zdobył bramkę dla gospodarzy, dając im iskrę nadziei na odwrócenie losów spotkania.

Po przerwie Twente ruszyło do ataku i szybko odrobiło straty - R. van Wolfswinkel trafił do siatki w 59. minucie, wyrównując wynik. To był moment zwrotu akcji, który dał gospodarzom przewagę w grze.

W 80. minucie ponownie R. van Wolfswinkel wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie drużynie Twente. W końcówce meczu Y. Taha zapewnił drużynie gospodarzy pewne zwycięstwo strzelając czwartego gola w 85. minucie.

Mecz był nie tylko pełen emocji, ale także kartek. Zarówno gospodarze jak i goście otrzymali kilka żółtych kartek, a Arthur Zagre z Excelsior został ukarany czerwoną kartką w 25. minucie.

Po końcowym gwizdku sędziego, kibice drużyny Twente mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają się równie emocjonująco, a fani piłki nożnej na pewno nie mogą się doczekać kolejnych spotkań.