Na obiekcie Fortuna Sittard Stadion odbyło się spotkanie pomiędzy Fortuna Sittard i Excelsior: 5-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Fortuna Sittard i Excelsior w ramach Eredivisie okazał się prawdziwym widowiskiem. Spotkanie, które odbyło się na Fortuna Sittard Stadion, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5-2. Już pierwsza połowa okazała się być niezwykle emocjonująca, zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 4-0 na korzyść Fortuny Sittard. Jak przebiegała druga połowa? Czy Excelsior zdołał odrobić straty? Sprawdźmy.

Relacja z meczu piłki nożnej: Fortuna Sittard - Excelsior

Wczoraj na Fortuna Sittard Stadion odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy gospodarzami - Fortuna Sittard, a drużyną gości - Excelsior. Mecz ten miał miejsce w ramach 24. kolejki Eredivisie. Sędzią głównym spotkania był Jeroen Manschot z Holandii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 13. minucie J. Lonwijk otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę po asyście K. Sierhuisa. Mniej niż dwa minuty później, Sierhuis sam wpisał się na listę strzelców, z kolei w 29. minucie to właśnie on zaserwował piłkę Rodrigo Guthowi, który skutecznie umieścił ją w siatce. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył ponownie K. Sierhuis w 34. minucie, asystując tym razem Rodrigo Guthowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-0 na korzyść Fortuna Sittard.

W drugiej połowie goście zaczęli odrabiać straty. D. Sanches Fernandes zdobył bramkę dla Excelsior w 61. minucie, zmniejszając dystans. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a Rodrigo Guth ponownie trafił do siatki w 68. minucie, po asyście K. Sierhuisa. Mecz zakończył się wynikiem 5-2 dla Fortuna Sittard, gdy R. Omorowa zdobył drugiego gola dla Excelsior w 82. minucie, a potem S. Horemans podwyższył wynik w 90. minucie.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali: Justin Lonwijk (2'), Ivo Pinto (62') po stronie gospodarzy oraz Julian Baas (36'), Arthur Zagre (58'), Oscar Uddenäs (90') po stronie gości. Czerwonych kartek nie było.

Fortuna Sittard rozegra kolejno mecze z Ajaksem, PEC Zwolle oraz Spartą Rotterdam, natomiast Excelsior zmierzy się z AZ Alkmaar, Waalwijk oraz GO Ahead Eagles. Mecz pełen emocji i bramek na pewno zapadnie długo w pamięci kibiców obu drużyn.