Spotkanie Excelsior kontra Vitesse, wynik końcowy 1-2

Wczoraj, 25 lutego 2024 roku, na Van Donge & De Roo Stadion odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Excelsior i Vitesse w ramach 23. kolejki Eredivisie. Pomimo wyrównanej walki, ostatecznie to Vitesse wyszło zwycięsko z boiska, pokonując gospodarzy 2-1. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a kibice nie zawiedli się na widowisku, choć wynik na przerwę wskazywał na remis 0-0. Zobaczymy, jak ten rezultat wpłynie na dalsze losy obu drużyn w holenderskiej lidze.

Relacja z meczu piłki nożnej Excelsior - Vitesse

Wczorajszy pojedynek pomiędzy Excelsiorem a Vitesse na Van Donge & De Roo Stadion zakończył się zwycięstwem gości 1-2. Mecz odbył się w ramach 23. kolejki Eredivisie o godzinie 11:15. Sędzią głównym spotkania był Marc Nagtegaal z Holandii.

Sprawozdanie z meczu:

Zaraz po wznowieniu gry po przerwie, już w 46. minucie, L. Duijvestijn strzelił gola dla Excelsior, ustalając wynik na 1-0. Asystę przy tym trafieniu zanotował A. Zagré. Gospodarze objęli prowadzenie, co rozgrzało kibiców na trybunach.

Jednak Vitesse nie zamierzało odpuścić. W 53. minucie P. Aaronson doprowadził do wyrównania, strzelając gola na 1-1. Mecz nabrał tempa, a obie drużyny walczyły zaciekle o zwycięstwo.

Ostateczny cios dla Excelsioru zadali goście. W 86. minucie N. Isimat-Mirin trafił do siatki, ustalając wynik na 1-2 dla Vitesse. Asystę przy tej bramce zanotował A. Hadj-Moussa, który wprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Emocje nie opadły do końcowego gwizdka. W 69. minucie Melle Meulensteen z Vitesse otrzymał żółtą kartkę, a obie drużyny starały się kontrolować przebieg spotkania. Pomimo starań Excelsioru, to Vitesse cieszyło się z trzech punktów po końcowym gwizdku.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki w trakcie meczu. Następne spotkania czekają Excelsior na Fortunę Sittard, AZ Alkmaar oraz Waalwijk, natomiast Vitesse zmierzy się z Twente, Waalwijk oraz Almere City FC.