Spotkanie PSV Eindhoven vs Excelsior zakończone wynikiem 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami PSV Eindhoven i Excelsior zakończył się wynikiem 3-1. Spotkanie odbyło się w ramach 17. kolejki Eredivisie, a miejsce rozgrywki to Philips Stadion. Wynik na przerwę był korzystny dla gospodarzy, którzy prowadzili 2-0. Zobaczymy, jak przebiegały dalsze wydarzenia na boisku.

Relacja z przebiegu meczu PSV Eindhoven - Excelsior

W sobotni wieczór na Philips Stadion, w ramach 17. kolejki Eredivisie, piłkarze PSV Eindhoven podejmowali drużynę Excelsior. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:00, a sędzią głównym spotkania był Marc Nagtegaal z Holandii.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty, tworząc niesamowite widowisko.

Od pierwszych minut gospodarze objęli inicjatywę, starając się narzucić swój styl gry. Już w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong, zdobywając pierwszego gola dla PSV. Chwilę później, w 17. minucie, to samo nazwisko pojawiło się na tablicy wyników, gdy de Jong ponownie skierował piłkę do siatki, tym razem po asyście S. Deste.

W drugiej połowie PSV kontynuowało swoją ofensywną grę, a w 69. minucie Luuk de Jong skompletował swojego hat-tricka, trzeciego gola zdobywając po asyście André Ramalho.

Excelsior starał się odwrócić losy spotkania, co w 82. minucie udało się im zdobywając bramkę honorową za sprawą D. Sanches Fernandesa asystowanego przez N. Agrafiotisa.

Ostateczny wynik meczu to 3-1 na korzyść gospodarzy. PSV Eindhoven zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, utrzymując kontrolę nad meczem przez większość czasu. Excelsior musi popracować nad swoją skutecznością, aby odnieść lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała żółtej ani czerwonej kartki w trakcie meczu.

Następne mecze dla PSV Eindhoven to starcia z zespołami Twente, Utrecht oraz Almere City FC. Natomiast dla Excelsior kolejne rywalizacje to spotkania z Groningen, Heerenveen oraz Utrecht.