Spotkanie Excelsior kontra AZ Alkmaar zakończone wynikiem 1-1

W meczu kolejki 11 Eredivisie drużyna Excelsior podejmowała AZ Alkmaar na Van Donge & De Roo Stadion. Spotkanie, które odbyło się 4 listopada 2023 roku o godzinie 17:45, zakończyło się remisem 1-1. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale obie drużyny zaprezentowały się ambitnie. Mimo kilku okazji po przerwie, wynik nie uległ zmianie, co oznaczało potrzebę rozegrania dogrywki i ewentualnych rzutów karnych . Spotkanie sędziował Laurens Gerrets z Holandii.

Relacja z meczu: Excelsior - AZ Alkmaar

Wczorajszy wieczór na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie z pewnością był pełen emocji dla fanów piłki nożnej. Mecz pomiędzy Excelsiorem a AZ Alkmaar zakończył się remisem 1-1, jednak emocje towarzyszyły temu starciu do samego końca.

Na starcie meczu obie drużyny walczyły o kontrolę nad boiskiem, ale żadna z nich nie potrafiła wykreować klarownych sytuacji bramkowych w pierwszej połowie. Wynik na przerwę pozostał 0-0, co napawało optymizmem kibiców obu ekip przed drugą połową.

W 72. minucie spotkania to jednak AZ Alkmaar wyszedł na prowadzenie za sprawą M. Lahdo, który wykorzystał ofensywną akcję i wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik na 0-1. Excelsior nie zamierzał jednak się poddać i do samego końca meczu starał się odrobić straty.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, na boisku pojawił się bohater zespołu gospodarzy - C. Sandra, który strzałem głową zapewnił drużynie Excelsior remis 1-1. Niewątpliwie był to moment, który wywołał u kibiców ogromne emocje i radość.

Spotkanie to było również pełne kontaktowej gry, czego dowodem są liczne kartki żółte. Drużyna gospodarzy otrzymała żółte kartki dla Lamprou i Baasa, natomiast zawodnicy AZ Alkmaar, którzy odczarowywali grę, zostali ukarani kartkami: de Wit, Bazoer i Möller Wolfe.

Mecz sędziował Laurens Gerrets, który zdołał utrzymać dyscyplinę na boisku, nie skazując jednak żadnego z zawodników na czerwoną kartkę.

Na koniec, warto wspomnieć o nadchodzących wyzwaniach dla obu drużyn. Excelsior stanie do rywalizacji z Utrecht, Feyenoord oraz Waalwijk, natomiast AZ Alkmaar zmierzy się z Aston Villą, Feyenoordem oraz FC Volendam.