Mecz Excelsior vs NAC Breda, wynik 4-1

W niedzielne popołudnie na Van Donge & De Roo Stadion drużyna Excelsior pokazała swoją dominację, pewnie pokonując NAC Bredę 4-1 w rundzie barażowej Eredivisie. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3-0, co wyraźnie ustawiło mecz na ich korzyść. Ostateczny wynik tylko podkreślił ich przewagę na boisku i dał kibicom Excelsioru powody do radości.

Excelsior vs NAC Breda - Emocjonujący Mecz w Eredivisie

Na stadionie Van Donge & De Roo w Rotterdamie, w dniu 2 czerwca 2024 roku, odbył się mecz pomiędzy Excelsior a NAC Breda. Spotkanie odbyło się w ramach Rundy Relegacyjnej Eredivisie, a nad jego przebiegiem czuwał sędzia Danny Desmond Makkelie z Holandii. Kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami spektakularnego widowiska, które zakończyło się wynikiem 4-1 dla gospodarzy.

Przebieg Mecz - Minuta po Minucie

Od pierwszego gwizdka sędziego Makkelie, drużyna Excelsior przystąpiła do ataku. Już w 20. minucie Troy Parrott otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetne podanie od L. Lamprou. Stadion eksplodował z radości, a gospodarze objęli prowadzenie 1-0.

Excelsior kontynuował ofensywę, a w 35. minucie Troy Parrott ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem Irlandczyk pokonał bramkarza gości po pięknym solowym rajdzie, podwyższając na 2-0. Kibice gospodarzy nie mogli uwierzyć w to, co widzą, a atmosfera na stadionie była niesamowita.

Nie minęło wiele czasu, a w 42. minucie Bart Kemper dołożył kolejną bramkę dla Excelsior. Doskonałe wykończenie akcji sprawiło, że gospodarze schodzili na przerwę z komfortowym prowadzeniem 3-0. Wtedy też można było dostrzec pierwsze oznaki frustracji wśród zawodników NAC Breda.

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tonie. Już w 50. minucie Troy Parrott skompletował hat-trick, zdobywając swoją trzecią bramkę po asyście D. Sanches Fernandesa. Wynik 4-0 dla Excelsior wydawał się być nie do odrobienia dla gości.

Jednakże w 58. minucie Casper Staring zdobył honorową bramkę dla NAC Breda po podaniu od A. Omgba. Mimo że wynik 4-1 nie pozostawiał złudzeń co do zwycięzcy, ta bramka dodała trochę otuchy kibicom zespołu gości.

W miarę upływu czasu emocje na boisku wzrastały, a zawodnicy NAC Breda zaczęli grać coraz agresywniej. W 63. minucie Matthew Garbett zobaczył żółtą kartkę za ostry faul, a w 85. minucie podobnym przewinieniem „popisał” się Casper Staring, który również został upomniany przez sędziego Makkelie.

Mimo że mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla Excelsior, kibice obydwu drużyn mogli być zadowoleni z poziomu widowiska. Gospodarze pokazali niezwykłą skuteczność, a Troy Parrott zasłużył na miano najlepszego zawodnika meczu, zdobywając hat-trick. Z kolei NAC Breda, mimo porażki, walczyło do końca, co doceniła również publiczność.

Przed drużynami kolejne wyzwania w Eredivisie, a kibice z niecierpliwością oczekują na następne mecze swoich ulubieńców.