Mecz pomiędzy Excelsior oraz ADO Den Haag zakończony wynikiem 7-1 dnia 2024-05-25 18:00 na obiekcie Van Donge & De Roo Stadion

Sobotni wieczór na Van Donge & De Roo Stadion okazał się prawdziwym popisem strzeleckim gospodarzy. Excelsior w imponującym stylu rozgromił ADO Den Haag aż 7-1 w meczu rundy spadkowej Eredivisie. Już do przerwy drużyna z Rotterdamu prowadziła 4-1, a po zmianie stron dołożyła kolejne trzy bramki, nie dając rywalom najmniejszych szans na odrobienie strat.

Podsumowanie Meczu

Mecz pomiędzy drużynami Excelsior (Gospodarz) a ADO Den Haag (Goście) zakończył się wynikiem 7-1 dla gospodarzy. Spotkanie odbyło się 25 maja 2024 roku o godzinie 18:00 na Van Donge & De Roo Stadion w ramach kolejki Relegation Round ligi Eredivisie. Sędzią głównym był Jeroen Manschot z Holandii.

Wynik do przerwy: 4-1

Bramki:

1-0 T. Parrott 3' (asysta K. Goudmijn)

2-0 T. Parrott 27' (asysta L. Lamprou)

3-0 T. Parrott 31'

4-0 C. Driouech 40' (asysta K. Goudmijn)

Relacja Z Meczu

Mecz rozpoczął się w blasku zachodzącego słońca na Van Donge & De Roo Stadion. Kibice Excelsioru przyszli licznie, aby wspierać swoją drużynę w niezwykle ważnym spotkaniu. Już w trzeciej minucie meczu stadion eksplodował radością, gdy Troy Parrott otworzył wynik po precyzyjnej asyście Kenzo Goudmijna. Był to początek dominacji gospodarzy.

Na domiar złego dla gości, w 16. minucie Jort van der Sande otrzymał żółtą kartkę, co tylko podkręciło tempo gry Excelsioru. W 27. minucie Parrott podwyższył na 2-0 po świetnym dograniu od Lamprou. Cztery minuty później Parrott skompletował hat-trick, co spotkało się z burzliwymi owacjami wśród kibiców gospodarzy.

Przed końcem pierwszej połowy, w 40. minucie, C. Driouech dołożył czwartego gola dla Excelsioru, ponownie dzięki znakomitej asyście Goudmijna. Goście zdołali jednak odpowiedzieć tuż przed gwizdkiem na przerwę. Henk Veerman zdobył honorową bramkę dla ADO Den Haag, asystował mu N. Marsman, co dało nadzieję na lepszą drugą połowę dla gości.

Po przerwie jednak Excelsior kontynuował swój ofensywny marsz. W 55. minucie J. Baas podwyższył na 5-1, a dwie kolejne bramki padły w 71. i 72. minucie. Najpierw K. Goudmijn trafił po asyście A. Zagré, a chwilę później L. Lamprou dobił rywali, wykorzystując podanie od C. Sandry.

W 82. minucie sytuacja ADO Den Haag stała się wręcz dramatyczna, gdy Bart van Hintum otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, co tylko zwiększyło ich frustrację.

Ostateczny wynik 7-1 dla Excelsioru podkreślił ich dominację tego wieczoru. Gospodarze zaprezentowali efektowną i skuteczną grę, która z pewnością dała im zastrzyk pewności siebie przed kolejnymi meczami, w których zmierzą się z NAC Breda. Z kolei ADO Den Haag czeka trudny okres, w którym będą musieli przeanalizować swoje słabości i wyciągnąć wnioski na przyszłość.