Excelsior kontra NEC Nijmegen, wynik meczu 0-3

Emocje sięgały zenitu na Van Donge & De Roo Stadion, gdy drużyny Excelsior i NEC Nijmegen zmierzyły się w ramach 32. kolejki Eredivisie. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to druga część meczu obfitowała w akcje i strzały, które przyniosły NEC Nijmegen znaczące zwycięstwo 3-0. Starcie to odbyło się w sobotę, 6 maja, dostarczając kibicom wielu emocji i niezapomnianych momentów futbolowej rywalizacji.

Sprawozdanie z Meczu

Emocjonujące widowisko miało miejsce na stadionie Van Donge & De Roo, gdzie Excelsior podejmował drużynę NEC Nijmegen. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale druga część meczu była niezwykle burzliwa.

W 60. minucie to goście objęli prowadzenie po trafieniu T. Chery'ego, który wykorzystał asystę D. Propera. Excelsior znalazł się w trudnej sytuacji, a kibice trzymali kciuki, by ich ulubieńcy odrobili straty.

Niestety, NEC Nijmegen kontynuował swoją skuteczność. W 64. minucie ponownie to Chery wpisał się na listę strzelców, tym razem asystując Y. Baasowi, który podwyższył prowadzenie gości.

Sytuacja gospodarzy pogorszyła się jeszcze bardziej w 72. minucie, gdy Siebe Horemans otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w dziesięciu zawodnikach na boisku.

Ostateczny cios dla Excelsioru zadali goście w doliczonym czasie gry. Róber ustalił wynik meczu na 0-3, ponownie przy współpracy z D. Properem, który miał udział przy wszystkich trzech golach.

Żółte kartki zostały pokazane Lance'owi Duijvestijnowi z Excelsioru w 23. minucie oraz Mathiasowi Rossowi (64') i Kodai Sano (78') z NEC Nijmegen. Oprócz tego, jedenastu gospodarzy zakończył mecz przed czasem po drugiej żółtej kartce dla Horemansa.

Zasłużone zwycięstwo dla drużyny gości, którzy pokonali Excelsior 3-0. NEC Nijmegen udowodnił swoją skuteczność i determinację, podczas gdy gospodarze muszą popracować nad dyscypliną na boisku. Kolejne wyzwania czekają obie drużyny w Eredivisie, a kibice z niecierpliwością będą oczekiwać na ich kolejne występy.